KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13966314
nr 1396 6314
Manne Hallengren
(1875-1951), Sverige
Oljemålning, Signerad, vinterlandskap. Olja på duk, 61x88cm, yttermått inklusive ram: 77x103cm
August Emanuel, Manne, Hallengren, svensk målare och grafiker född 1875 i Klara, Stockholm, död 1951.
Utrop:
500 kr
måndag 10 maj 2021
kl 18:50:46
Manne Hallengren
Läs mer om Manne Hallengren